Rouška může být i hezká. Kde seženete originální kousky?

Nošení roušky je povinnost. Ať chceme, nebo ne, roušky chrání rizikovou skupinu obyvatel a napomáhají k omezení šíření viru. V České republice jsou nyní navíc na některých místech povinné také respirátory. Ale vraťme se k roušce. Pokud ji vnímáte jako nutné zlo, možná by vám prospělo, kdybyste šatník doplnili o pěkné roušky s potiskem - vypadají vážně skvěle a nosí se mnohem lépe než obyčejné roušky,

Chrání, nebo ne?

Na internetu se objevila spousta informací ohledně nefunkčnosti a zbytečnosti roušek. Skutečnost je však diametrálně odlišná od tvrzení antirouškařů. Ano – žádná rouška nedokáže ochránit na 100 %, ale i určitý stupeň ochrany je mnohem lepší než žádný. Velké kapénky, které končí v nosohltanu, mohou být odfiltrovány jakoukoliv fyzickou bariérou, tedy i látkovými rouškami. Navíc platí, že čím menší množství virových částic pronikne do organismu, tím větší má šanci, že se s nimi bez potíží vypořádá.

Noste roušku v souladu s módními trendy

Pojďme se však na roušky podívat z jiného pohledu. Obyčejné roušky skutečně nevypadají příliš vábně, naopak nám připomínají, čím si již téměř rok procházíme. Ale nabízí se i jiná možnost – veselé roušky s potiskem. Najdete je například na roushoshop.cz a dostanete na výběr z bohaté nabídky motivů všeho druhu. Na své si přijdou milovnici luxusních doplňků, příznivci minimalismu i lidé, kteří preferují klasické vzory. Rouškoshop prodává originální roušky z české produkce. Vyrábí je česká profesionální dílna z kombinace saténového polyesteru a textilie s aktivním stříbrem, jež brání množení mikroorganismů. Resumé? Roušky z Rouškoshopu skvěle vypadají a zároveň účinně chrání. V nabídce navíc nechybí dětské roušky s obrázky – třeba s potiskem z počítačové hry Minecraft a dalšími super motivy.

Publikováno: 08. 03. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Plachá