Do Itálie jen za cenu benzínu: spěte ve vlastním autě

Itálie je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších letních destinací pro trávení dovolené. V této zemi jsou na turisty přichystaní skvěle. Můžete se ubytovat v apartmánu, hotelu, kempu. Nebo také na jednom místě, za které nemusíte nic platit.

Střešní stan vám zajistí pohodlí a ochranu před komáry

Po většinu pobytu budete řešit to, jak se ukrýt před komáry. Samozřejmě se může stát, že vám zaprší, v letních měsících je ale pravděpodobnost velmi malá a soustřeďuje se zejména na severní oblasti ležící blízko Alp. Střešní stan na vašem autě vám umožní pohodlné přespání a zázemí pro celou noc. Vestavba do aut je další užitečnou věcí. Díky konstrukci budete mít dostatek bezpečného úložného místa, ale také vlastní kuchyňku. Kdykoliv si tedy uvaříte libovolné pokrmy. A kde tedy zaparkovat?

Je libo parkovat mimo kempy a ubytovací zařízení?

V zemi si samozřejmě můžete vybírat z celé řady kempů a soukromých zahrad, na kterých se ubytujete. Jestli ale hledáte skutečně levnou možnost, jak se přes noc ubytovat, můžete vyzkoušet odstavná parkoviště na kraji měst nebo obcí. Takováto záchytná parkoviště má většinou každá obec, která se nachází u moře. Na některých parkovištích je kempování zakázáno a nesmíte zde vybalit kempovací nábytek. Jinde jsou benevolentnější. Vždy je potřeba si po sobě uklízet odpadky a chovat se tak, abyste nerušili místní komunitu. Letní dovolenou nemusíte trávit jen v přímořském letovisku v podobě kempu nebo apartmánu. Pokud toužíte po nezávislosti, nebo byste rádi snížili cenu za vaši dovolenou na minimum, zaměřte se na odstavná parkoviště na kraji měst a obcí. Je to velmi dobrá možnost, jak si dopřát několik dnů u moře a odpočinout si od běžných starostí pouze za cenu benzínu. Vždy se samozřejmě ujistěte, zda daná obec nabízí možnost na odstavném parkovišti přespat, abyste neporušili místní vyhlášku.

Publikováno: 01. 07. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Romana Plachá