5 NEJ ze světa cestovního pojištění

Česká asociace pojišťoven pravidelně informuje o dění ve světě cestovního pojištění. Pokud se v dohledné době chystáte do zahraničí, jistě vás bude zajímat, kde nejčastěji dochází k pojistným událostem, které země patří k nejdražším a další důležité informace. Měly by vás motivovat k tomu, abyste si vždy uzavřeli alespoň levné cestovní pojištění.

Nejvyšší výskyt pojistných událostí českých turistů

Pojišťovny nejčastěji řeší pojistné události v Chorvatsku, což je s ohledem na to, kolik do této země ročně zavítá Čechů, docela logické. Následují Turecko, Bulharsko, Itálie, Rakousko, Slovensko, Egypt, Řecko, USA a Kanada.

Nejběžnější typy pojistných událostí

Jaké pojistné události pojišťovny běžně řeší? Turisté se nejčastěji potýkají s úpaly a úžehy, alergiemi a kožními problémy. Časté jsou také potíže se zažíváním, záněty horních a dolních cest dýchacích, zánět středního ucha, pohmožděniny a zlomeniny. Výjimečné není ani šlápnutí na mořského ježka.

Nejdražší lokality (z hlediska nákladů na zdravotní ošetření a léčbu)

Nejdražší lokalitou je bezesporu USA. Ať už jde o běžná ošetření či operace, v zámoří za tyto úkony zaplatíte nejvíce. Poměrně drahé jsou také Turecko, Tunis, Izrael a Švýcarsko. V těchto zemích by mělo být online pojištění samozřejmostí.

Nejlevnější lokality (z hlediska nákladů na zdravotní ošetření a léčbu)

Na opačném konci žebříčků stojí státy v Oceánii a Indonésii. Levné jsou také Malajsie a Bulharsko. Ani do těchto zemích byste však neměli vyrážet bez kvalitního pojištění, protože „levné“ v souvislosti s náklady na zdravotní péči rozhodně neznamená „téměř zdarma“.

Nejrizikovější sporty

Pozor, následující sporty jsou nejrizikovější z pohledu pojišťoven – subjektivně lze jako velmi rizikové vnímat i jiné aktivity. Patří k nim hloubkové potápění (do více než 40 m), vysokohorská turistika na 5000 m n. m., bungee jumping, jachting (ve vzdálenosti delší než 3 km od pevniny), downhill, lezení na skly, sjezdy horských kol, heliskiing, exedice do extrémních míst a speleologie.

Publikováno: 03. 10. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Romana Plachá

Tagy: cestovní pojištění | online pojištění | pojištění do zahraničí