Začínající rybář? Poradíme vám nejdůležitější rybářské vybavení

Rozhodl jste přestat posedávat doma na křesle a začít se svým životem něco dělat? Nový koníček? Zkuste rybaření, je velmi oblíbené, navíc jste po celou dobu na čerstvém vzduchu, najdete si nové přátele a můžete sebou na ryby vzít i děti a rodinu. Mezi nejdůležitější rybářské vybavení patří beze sporu prut na ryby. Jak si ale vybrat ten správný, když je na trhu taková velká nabídka? Určitě vám usnadní výběr to, když si rozmyslíte, v jaké lokalitě budete prut používat – řeka, rybník, jezero, či moře? Anebo také to, jaké ryby budete chtít chytat. Určitě si musíte pořídit jiný typ prutu na sumce, než na pstruhy.

Další rybářské vybavení

S prutem úzce souvisí i naviják, pro začátečníky bude stačit levnější a na obsluhu jednodušší typ. Nechte si poradit, jaká kombinace prutu a navijáku bude nejlepší pro vaše účely – buď od zkušeného kamaráda rybáře, či v obchodě s rybářskými potřebami.

Vlasec

Důležitá je také kvalita šňůry a vlasce, které vám pomohou úlovek vytáhnout z vody. Je jen na vás, zda použijete tenké šnůry, či splétané. Fluorokarbonové šnůry jsou asi ty nejodolnější proti oděru a jsou skoro neviditelné. Monovilní plovoucí šňůry zase plavou snadno na vodě a je díky nim snadné rybu vytáhnout

Než se vydáte na ryby

Pokud nebudete mít sebou na rybách nějakého zdatného rybářského mentora, ještě doma si procvičte vázání uzlů. Na internetu jsou videonávody, či si můžete vygooglit, jak na správné vázání vlasce.

Ostatní rybářské potřeby

Mezi další nezbytné rybářské potřeby patří signalizátory, plováky, háčky, zátěže, krmivo pro ryby, návnady a také kvalitní oblečení. A samozřejmě také rybářská povolenka a dobrá nálada. A co vy? Máte své oblíbené místo u nás pro rybaření? Podělte se s námi o své zkušenosti.

Publikováno: 23. 08. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Romana Plachá