Německo je zajímavá země. Co byste o našem sousedství měli vědět?

Německo je země s bohatou a živou kulturou, která nabízí něco pro každého. V této krásné zemi je toho tolik k prozkoumání a poznání, od úchvatné krajiny až po pulzující města. Ať už hledáte místo pro odpočinek, poznávání historie nebo jedinečnou kulturu, Německo je tím pravým místem. 

Německo má jedny z nejznámějších památek na světě. Od Braniborské brány v Berlíně až po malebný Černý les - můžete zažít to nejlepší z německé krajiny. Najdete zde také mnoho fascinujících historických památek, jako je Berlínská zeď, zámek Neuschwanstein nebo Kolínská katedrála. 

Německo je také domovem jednoho z nejlepších jídel na světě. Díky mnoha různým regionům a kulturám zde najdete širokou škálu tradičních pokrmů, které můžete ochutnat. Od vydatných klobás až po jemné pečivo - chutě Německa můžete poznat na mnoho různých způsobů. 

Žádná cesta do Německa by nebyla úplná, kdybyste neprozkoumali jeho živá města. Od ruchu Berlína až po malebný půvab Mnichova můžete zažít to nejlepší z německé kultury a nočního života. Díky velkému množství různých čtvrtí a atrakcí si zde můžete najít něco, co vyhovuje každému vkusu. 

Německo je také skvělým místem pro venkovní aktivity. Ať už hledáte odpočinkovou túru v Černém lese, nebo vzrušující dobrodružství na horském kole, v Německu si můžete najít perfektní aktivitu, kterou si užijete.

Německo je celkově skvělou destinací pro všechny typy cestovatelů. V Německu si každý najde něco pro sebe - od úchvatné krajiny až po živá města a rozmanité aktivity. Ať už hledáte odpočinkovou dovolenou, dobrodružnou cestu nebo vzdělávací zážitky, v Německu je najdete.

Top zajímavosti o Německu, které  jste možná netušili

Německo má bohatou historii ve sportu, umění, vědě i kuchyni. Přečtěte si pár zajímavosti o zemi s největší ekonomikou v Evropě. Věděli jste, že...

 • Němci jsou druzí na světě v konzumaci piva na obyvatele (po Česku)
 • Nejčastěji německé příjmení jsou Müller, Schmidt, Schneider, Fischer a Weber
 • Angela Merkel je tak populární, že má vlastní panenku Barbie
 • Německo v roce 1916 přijalo letní čas spolu s Rakouskem mezi prvními zeměmi na světě
 • První Oktoberfest byla svatební slavnost bavorského prince Ludwiga, mimochodem začíná už v září
 • Vedle vynálezech jako knihtisk, diesel motor, vzducholoď apod. vynalezli Němci např. i MP3, gumové medvídky  i tradici vánočního stromku
 • Uniformu německých vojáků v druhé světové navrhla prestižní značka oblečení Hugo Boss Nejdéle slovo v němčině má až 79 písmen - Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft
 • V Německu, v městečku Ulm, se nachází nejvyšší katedrála na světě
 • Německo má nejvíce zoologických zahrad na světě - až 400 ZOO
 • Němci mají více než 600 druhů chleba, 1200 druhů pečiva a více než tisíc typů klobás a párků (wurst)
 • Němci mají jeden z nejúspěšnějších fotbalových týmů, dokonce jsou jediná země, která vyhrála MS ve fotbale i v ženském i mužském turnaji.

Publikováno: 11. 07. 2017 / Aktualizováno: 17. 02. 2023

Kategorie: Evropa

Autor: Stephano Vyskočil

Tagy: německo