Zajímavosti

Nebezpečná místa světa podle koncentrace kriminality

Jestliže jeden z faktorů, podle kterého si vybíráte dovolenkovou destinaci, je bezpečnost, mohl by vám rozhodování usnadnit právě tento seznam. Ať už se bojíte o foťák, nebo své děti, na vaší cestovatelské mapě by asi neměly být tyto nebezpečné města:

10. Rio De Janeiro, Brazílie

Město karnevalů má svou odvrácenou stranu v podobě 60 tisíc nevyřešených vražd za ostatních 10 let, množství pouličních gangsterů a výtržníků.

9. Muzafarabad, Kašmír, Pakistan

Nádherné zahrady a řeky tvoří úžasnou scenérii pro turisty, avšak časté protesty a povstání (spory mezi Indií a Pákistánem) vytvořili z tohoto místa nebezpečnou destinaci.

8. Santa Domingo, Dominikánská republika

Krása karibského pobřeží v prudkém kontrastu s kriminálníky v ulicích města. Kromě drobných kapsářů a zlodějů jsou běžné i napadení a vyhrožování.

7. Groznyj, Čečensko

Válka se usadila v metropoli Čečenska už v devadesátých letech, zdemolované město, korupce, násilí a zločiny jsou na denním pořádku i pro domácí.

6. Port-au-Prince, Haiti

Kromě ekologických důvodů ztěžuje život na tomto místě absence policie. Navzdory snahám OSN je město proslulé obchodem s drogami a jejich pašováním do USA, ale i loupeží a střelbou na ulicích.

5. Ciudad Juárez, Mexiko

Jedno z nejrychleji rostoucích měst na světě se dostalo i na seznam nejnebezpečnějších \”díky\” místním gangem, které zvýšily frekvenci napadeni, znásilnění, únosů a vražd.

4. Mogadišu, Somálsko

Lodě propadlé somálskými piráty, bombové sebevražedné útoky, nelegální blokování cest, zda pouliční kriminalita jsou tu na denním pořádku.

3. Karáčí, Pakistan

Vedle pouliční kriminalitě, krádeži telefonů či dokladů mezi nejběžnější zločiny patří i obtěžování žen a únosy. Do top 3 seznamu nejnebezpečnějších míst na zemi však největší město Pákistánu posouvají zejména frekventované bombové útoky, které si každé tři dny vyžádají více než 100 nevinných obětí.

2. Bagdád, Irák

Navzdory, nebo i díky zásahu americké armády je Bagdád nesmírně nebezpečné místo. Bombové útoky a kriminalita jsou již samozřejmostí této lokality.

1. Bogota, Kolumbie

Množství protidrogových a policejních zásahů v souboji s místními kriminálníky dostává kolumbijskou metropoli na první místo žebříčku nejnebezpečnějších míst na světě.

Pošlete komentář