Santiago de Compostela

Santiago de Compostela je město ve Španělsku, které obývá přes 95 000 obyvatel. Zabírá plochu o velikosti 220 km². Již od středověku se řadí mezi významné poutní místa napříč Evropou. Společně s Prahou bylo město zvoleno Evropským hlavním městem kultury roku 2002. Je to hlavní město španělské oblasti Galicie, mimochodem předpokládá se, že byla založena již na přelomu 4. a 5. století n. l. Čím je město Santiago de Compostela tak proslulé? Podle pověsti bylo tělo popraveného apoštola Jakuba převezeno do Španělska. Jeho hrob se od roku 813 stal symbolem křesťanského Španělska. Následně byla vystavěna bazilika jako památka na apoštola. Časem se Santiago de Compostela stalo významným místem, kde směřují cesty mnoha křesťanských poutníků. Od roku 1985 město patří mezi světové kulturní dědictví UNESCO. Tip: Hledáte-li někoho, kdo má se Santiago de Compostela zkušenost, přečtěte si článek na Ecoblogu.

Významné památky

Město je obklopeno mnoha významnými památky, jako jsou chrámy, kláštery, katedrála či historické obytné domy. Hned na začátku bychom upřednostnili katedrálu sv. Jakuba, protože právě díky této památce se město zapsalo na seznam UNESCO. Katedrála disponuje chrámem a kryptou, kde jsou uloženy ostatky sv. Jakuba. Do katedrály lze nahlédnout kdykoliv od 8 hodin ráno do 20 hodin večer.

Hospital de los Reyes Catolicos

v roce 1509 byla založena jako královská ubytovna určená pro poutníky, kteří touží objevit krásy Santiaga de Compostela. Ovšem v dnešní době je to honosný hotel řetěze Parador. Nachází se přímo naproti katedrály na náměstí. Nutno podotknout, že hotel nabízí také řadu benefitů pro poutníky, kdy každý den vybere 10 hostů, které pohostí snídaní zcela zdarma

Klášter benediktinů s kostelem

Ze severní strany je přímo u katedrály umístěno obrovské množství budov, kde se benediktini starali o provoz již v prvních stoletích.

Publikováno: 04. 12. 2021

Kategorie: Evropa

Autor: Romana Plachá